Uczniowie w okularach google VR
W czerwcu pani Sylwia Łata - Alot, mówiąc językiem nowych technologii, zabrała uczniów, ale i Dyrektora PSP 33 oraz nauczycieli w swój świat pierwiastków chemicznych, konkretnie
w różnorodność budowy i zastosowania węgla.
Chłopcy z klasy 8a uruchomili okulary VR, które przeniosły nas do wirtualnej rzeczywistości.
Było to niesamowite doświadczenie.
Google VR działają w oparciu o dwa ekrany lub jeden podzielony na dwie części.
Co w tym wyjątkowego?
To, że ekrany - dzięki lekkiemu przesunięciu względem siebie - i zakrzywione soczewki oszukują nasz mózg.
Dzięki nim obrazy odbierane są jako trójwymiarowe.
Odbiorca przenosi się do innego wymiaru, co wpływa na wyobraźnię.
Dotychczasowy płaski obraz widziany na kartce otrzymuje nowe życie, a wiązania węgli w cząsteczce odzwierciedlają realistyczne ułożenie cząsteczek w przestrzeni.
Podczas lekcji w googlach użytkownik ma wrażenie, że może poruszać się po wirtualnej rzeczywistości, jak po tej realnej.
Czuje się, jak w świecie magii.
Cieszymy się, że wirtualna rzeczywistość zawitała do 33 i dzięki nowoczesnym pomocom takie przeżycia możliwe będą w naszej szkole też na każdym innym przedmiocie.
Red. Edyta Okomska
Uczniowie w okularach google VR