Uczniowie podczas wycieczki

W dniu 13.06.2022r. uczniowie z kl. 4d i 4b wybrali się na wycieczkę do Bałtowa.

Pobyt w kompleksie turystycznym rozpoczęliśmy od zwiedzenia Zwierzyńca Bałtowskiego ?SAFARI, gdzie podziwialiśmy egzotyczne zwierzęta.

Następnie spacerowaliśmy po Zwierzyńcu Dolnym wśród różnych gatunków ptaków
i ssaków, gdzie uwagę dzieci przykuły mi.in.: muflony, makaki, jeżozwierze oraz liczne drapieżniki np. jenoty.

Z kolei, po krótkim odpoczynku, wyruszyliśmy do Juraparku.

Głównym elementem parku są rekonstrukcje dinozaurów naturalnej wielkości.

Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat tych gadów.

Później udaliśmy się do Oceanarium.

Tu przenieśliśmy się do prehistorycznych czasów i oglądaliśmy morskie ssaki oraz gady zamieszkujące niegdyś morza i oceany.

Z kolei w Parku Miniatur, uformowanym na kształt Polski, oglądaliśmy miniatury zamków oraz pałaców stanowiących najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe na przestrzeni 500 lat, a obecnie znajdujące się w granicach Polski.

Na samym końcu przeszliśmy do Sabatówki- Wioski Czarownic.

Przywitała nas Wiedźma Hogata, która opowiedziała m.in.: o zaklęciach używanych przez bajkowe czarownice i wiedźmy, z czego robiono magiczne eliksiry.

Pomimo, że pogoda nie do końca dopisała uczniowie spędzili miło czas i mieli dobre humory.

Katarzyna Pożyczka - wychowawczyni 4d

Uczniowie podczas wycieczki