Grupa uczniów na tle ściany

W dniu 01.06. 2022r. uczniowie klas: 5b i 5c pojechali na wycieczkę do Sandomierza.

Zwiedzanie rozpoczęli od doskonałego punktu widokowego, czyli Bramy Opatowskiej skąd podziwiali okoliczną panoramę.
Następnie wąskimi uliczkami, wśród niewysokich kamienic
i zabytkowych kościołów, udali się do zbrojowni rycerskiej.
W tym miejscu mogli zobaczyć i przymierzyć zbroje rycerskie, własnoręcznie wziąć miecz czy kuszę.
A dziewczyny mogły na chwilę poczuć się jak renesansowe czy barokowe księżniczki.
Z kolei spacerując Podziemną Trasą Turystyczną poznali niecodzienną historię miasta.
Zaś udając się na Zamek Królewski przeszli przeuroczym wąwozem Królowej Jadwigi, w którym podziwiali fantastyczne kształty korzeni.

Na koniec uczniowie oglądali malowniczą, pełną magii i tajemniczości ruinę Zamku Krzyżtopór, która zaskoczyła wszystkim swoim rozmiarem.

Grupa uczniów przed budynkiem