Napis na tle kuli ziemskiej - 22 kwietnia Dzień Ziemi

22 kwietnia od ponad 50 lat stanowi okazję do refleksji nad aktualną sytuacją naszej planety.

Światowy Dzień Ziemi to również okazja do wzięcia udziału
w akcjach mających na celu zwrócenie uwagi na problematykę współczesnej ochrony środowiska.

Co roku myśl przewodnia poświęcona jest wybranemu zagadnieniu z zakresu ekologii
i ochrony środowiska.

Tegoroczne hasło towarzyszące obchodom Światowego Dnia Ziemi brzmi: Invest in Our Planet (Zainwestuj w naszą planetę).

Organizatorzy zwracają uwagę na potrzebę podjęcia pilnych działań służących ochronie przyrody, za którą jako ludzkość ponosimy odpowiedzialność.

Rozstrzygnięcie konkursu - ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ.

ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ - to hasło tegorocznych obchodów Święta Ziemi.

Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych:

Uczniowie klas 4 - 6 wykonali plakat ,,Ocalmy naszą planetę:

I miejsce - Krzysztof Kozieł kl.4 a

II miejsce - Oliwia Tokarska kl.6 a

III miejsce - Dawid Molenda kl.4 c

Wyróżnienie - Jędrzej Nowak kl.4 c

Napis - Zainwestuj w naszą planetę, słońce, wyspy

Napis - Ocalmy naszą planetę. Zwierzątka, rośliny umieszczone na kuli ziemskiej, nad nią parasol a na nim produkty plastikowe tj. puszczka po napoju, kubek po jogurcie

Uczniowie kl. 7-8 mieli wykonać prezentację multimedialną na jeden z poniższych tematów:

1.Odnawialne źródła energii.

2.Segregacja odpadów.

I miejsce - Eryk Kubala kl.7 d

II miejsce - Agnieszka Gizińska kl.7 b

III miejsce - Aleksandra Gębusia kl. 7 f

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i dbanie o Naszą Planetę.

Nauczyciele przyrody i biologii.