Z okazji święta Konstytucji 3 Maja społeczność szkolna uczestniczyła w akademii.

Aktorzy przenieśli publiczność z czasów współczesnych do sali obrad Sejmu Wielkiego.

Uczniowie wcielili się w role m.in. ostatniego króla Polski - Stanisława Augusta Poniatowskiego, Ignacego Potockiego, Hugona Kołłątaja, marszałka Sejmu Wielkiego - Stanisława Małachowskiego.

Przedstawili okoliczności uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji.

Druga część akademii dotyczyła Święta Flagi.

Uczeń klasy 4a, Krzysztof Kozieł, zaprezentował piękny wiersz.

Dodatkowo uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru pod kierownictwem pana Rafała Balickiego.

Akademię przygotowały panie: Urszula Banatowska, Iwona Bednik-Szymańska, Luiza Sobczyk.

Uczniowie siedzący za stołem, ubrani tak jak ludzie z XVIII wieku, za nimi napis - 3 Maja Święto Konstytucji. Po prawej stronie dwie flagi biało czerwone-przy nich pulpit. Przy nim stoi uczeń w stroju z XVIII wieku. Z lewej strony niebieska zaslona, przy niej siedzi na krześle uczeń w stroju królewskim z XVIII wieku, za nim zielona tablica z białym napisem - Wiwat Sejm. Wiwat wszystkie stany.