Uczniowie klasy 5A, 7F, 8C wzięli udział w projekcie Świadomy swoich praw obywatel

zorganizowanym przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Kielcach. Naszym gościem była pani Justyna Mrowiec (radca prawny), która przedstawiła uczniom m.in. rodzaje zawodów prawniczych, kwestie prawne dotyczące małoletnich, prawa rodzinnego. Podczas spotkania padło mnóstwo pytań, chociażby w kwestii używania telefonów w szkole. Odpowiedź naszej prelegentki była jednoznaczna: jeżeli statut szkoły zakazuje używania telefonu, to uczniowie na terenie placówki nie mogą z nich korzystać. Uczestnicy mieli także możliwość przymierzenia togi.

Być może wśród naszych uczniów znajdują się przyszli adwokaci, sędziowie czy radcy prawni.

Organizator spotkania: pani Urszula Banatowska