Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej przed lekturą stały.

(Stanisław Lem)

Kontynuujemy szkolną akcję wspólnego czytania podczas długiej przerwy. Ideą jest promowanie czytelnictwa. Doskonalenie umiejętności głośnego czytania, rozumienia tekstu, a także pogłębianie znajomości literatury i rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci ? to główne cele przedsięwzięcia, alternatywnego wobec kultury obrazkowej.
We wrześniu 2021 roku przypadała setna rocznica urodzin Stanisława Lema, jednego z najpoczytniejszych polskich pisarzy science fiction, którego twórczość wpisała się do kanonu literatury światowej, dlatego Sejm RP zdecydował o upamiętnieniu tego wydarzenia i ustanowił rok 2021 Rokiem Lema.

Zaś hasło Roku Lema, Widziałem przyszłość, doskonale oddaje trafność i aktualność jego pomysłów i spostrzeżeń. W jego książkach wydanych w drugiej połowie XX wieku, pojawiają się koncepcje bardzo zbliżone do ebooków, audiobooków, tabletów, gry ?Sims?, druku 3D, wirtualnej rzeczywistości czy nanotechnologii, czyniąc Lema prawdziwym wizjonerem.

Dlatego w Roku Lema zapraszamy w każdy piątek podczas długiej przerwy na niezwykle ciekawą podróż w świat Bajek robotów! Głośne czytanie jest proste, bezpłatne i wszyscy je uwielbiają! Spróbujmy poświęcić trochę czasu sobie i książce.?Czytajmy!

Członkowie Koła Teatralnego 33 bliżej sceny.

org. Edyta Okomska, Katarzyna Pożyczka, Magdalena Maksim

we współpracy z nauczycielkami biblioteki szkolnej - Elżbietą Rzeczkowską, Anną Franaszczyk