Uczennica ubrana w tekturę wyglądającą jak okładka książki

Warto książki czytać,

bo to bardzo ważna sprawa.

Książka to dobry przyjaciel

i z nią super jest zabawa.

Z radością informujemy, że grono czytelników naszej szkoły powiększyło się o uczniów klas pierwszych.

Pierwszoklasiści poznali już wszystkie literki, teraz każdy sam może sam czytać książki, poznawać i przeżywać zawarte w nich przygody, czytając rozwijać swój umysł, pamięć, wyobraźnię.

Ze względu na pandemię w tym roku pasowanie na czytelnika odbywało się w gronie klasy.

Uczniowie klas starszych oraz oddziału przedszkolnego przedstawili program artystyczny, podczas którego zachęcali do czytania i dbania o czytane pozycje.

Pan Dyrektor Andrzej Tomczyk po przyjęciu od uczniów przyrzeczenia pasował ich na czytelników i zachęcił do tego, by dużo czytali, a dzięki temu zdobywali mądrość.

Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali zakładki do książek i słodycze.

Mamy nadzieję, że teraz wszyscy będą często wypożyczać książki i dużo czasu przeznaczać na czytanie.

Zapraszamy do biblioteki!

Uczniowie podczas przedstawienia