Dwoje dzieci biegnąc trzyma się za ręce, pod nimi napis: Bądź dzieckiem jak najdłużej Jak dziecko baw się, śmiej I kochaj tak jak dziecko I serce dziecka zawsze miej!

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka.

Święto to jest ulubionym dniem w kalendarzu wielu dzieci.

Tradycyjnie w Dzień Dziecka rodzice obdarowują swoje pociechy mniejszymi bądź większymi upominkami.

Nie wszyscy jednak zdają sobie, do końca, sprawę jaka jest jego historia.

Inicjatorem Międzynarodowego Dnia Dziecka była organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

Dzień ten został ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie z kl.2c pod opieką pani Katarzyny Pożyczki przygotowali inscenizację bajki Czerwony Kapturek.

Jej celem było: poznanie treści bajki, rozwijanie inwencji twórczej i zainteresowań dzieci.

Na przedstawieniu swoją obecnością zaszczyciła nas pani wicedyrektor Lucyna Stępień.

Obecni byli również uczniowie z kl. 1b i z kl. 2c wraz z wychowawcami: panią Iwoną Szlantą, Alicją Rutkowską oraz pani Edyta Okomska i wychowawcy świetlicy.

Na początku spotkania dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat tradycji obchodzenia Dnia Dziecka w różnych krajach świata.

Następnie aktorzy przedstawili bajkę czym wprowadzili naszych gości w niezwykły świat baśni, magii i zabawy.

Na zakończenie zaśpiewali piosenkę finałową, w której zostało zawarte przesłanie Czerwonego Kapturka.

Dodatkowo o wyjątkowy wystrój i oprawę muzyczna zadbały m.in.: pani Edyta Gutowska oraz pani Alicja Król-Kwiecień.

Inscenizacja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony widzów i została nagrodzona gromkimi brawami.

Wywołała wiele radości oraz uśmiechów na twarzy nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

W Dniu Dziecka życzymy

wszystkiego, czego pragniesz,

by się wszystko spełniło,

by to co dobre Twoim było,

dużo zdrowia i radości niech

w Twoim sercu na zawsze zagości.

życzą wychowawcy świetlicy

Aktorzy biorący udział w przedstawieniu