zorganizowany z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich został rozstrzygnięty!

18 uczestników z Radomia i powiatu nadesłało własny mem, czyli obrazek o charakterze humorystycznym, w którym elementy ikoniczne współwystępują z elementami tekstowymi, związany z szeroko pojętą tematyką polonistyczną ? lekturą, wierszem, zagadnieniem gramatycznym, ortograficznym, stylistycznym, poprawnościowym?

Prace potwierdzają, że zostały zrealizowane cele konkursu:
- rozwijanie i kształtowanie wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży, inwencji, wyobraźni i pasji poprzez własną aktywność twórczą;
- rozwijanie umiejętności kreatywnego myślenia poprzez umiejętność redagowania krótkich humorystycznych wypowiedzi;
- wdrażanie do korzystania z różnorodnych źródeł informacji z poszanowaniem praw autorskich;
- rozwijanie umiejętności posługiwania się różnymi formami przekazu oraz technologiami informacyjno-komunikacyjnymi.
Pomysłowe i zabawne memy sprawiły ogromną radość Komisji Konkursowej, ale i nie lada problem przy wyborze Finalistów.

Jury brało pod uwagę: oryginalność i pomysłowość ujęcia tematu, poprawność językową, ortografię, estetykę wykonania, czytelność przekazu, zgodność z tematyką.

Z ogromną radością informujemy, że w wyniku zdalnego głosowania Szanowne Jury w składzie:
Przewodniczący: p. Andrzej Tomczyk - Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu
Honorowy Członek Jury: p. Dariusz Nowak ? nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie i informatyki w Publicznej Szkole Podstawowej nr 34 w Radomiu, fotograf i grafik komputerowy
Członkowie: p. Marzena Wasilewska, p. Edyta Okomska - nauczycielki języka polskiego
wyłoniło zwycięzców:
I miejsce ? Tomasz Stępień PSP w Potworowie
II miejsce ? Wiktoria Figarska PSP nr 33 w Radomiu
III miejsce ? Agata Ryfczyńska PSP w Belsku Dużym
oraz przyznało dwa Wyróżnienia:
Bartosz Kossowski ? PSP nr 14 w Radomiu
Zuzanna Szcześniak ? PSP w Belsku Dużym
Wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom serdecznie gratulujemy kreatywności i błyskotliwości.
O uroczystym wręczenie nagród i dyplomów poinformujemy drogą elektroniczną.
Zapraszamy do obejrzenia prac konkursowych.

Organizatorki
Marzena Wasilewska,