W dniu 26.09.2020 r. w PSP nr 33 w Radomiu odbył się V Ogólnopolski Memoriał im. Danuty Fryszkowskiej w piłce siatkowej dziewcząt. 

Uroczystego otwarcia Memoriału dokonał Pan dyrektor Andrzej Tomczyk oraz syn śp. Danuty Fryszkowskiej. 

Spotkania rozgrywane były na 2 boiskach systemem grupowo—pucharowym. Mecze w grupach toczyły się do 2 rozegranych setów. Uczennice naszej szkoły po remisie z rówieśniczkami z warszawskiego Esperanto i zwycięstwie z drużyną z Wierzbicy z pierwszego miejsca w grupie awansowały do dalszego etapu, w którym ich przeciwniczkami były siatkarki Jokera Kozienice. Po bardzo zaciętym spotkaniu, o tym kto zagra w finale decydował set trzeci, w którym górą były nasze uczennice. Finał to spotkanie z tegorocznym ćwierćfinalistą Mistrzostw Polski zespołem MKS Gala Skarżysko- Kamienna. 

Set pierwszy to dominacja Gali, przegrywamy do 16. W secie drugim pachniało niespodzianką. Prowadząc 22— 20 nie utrzymaliśmy  koncentracji i schodzimy pokonani 2—0 (25—16, 25— 23). 

Był to pierwszy od blisko pół roku turniej z udziałem naszych siatkarek.

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników. 

Klasyfikacja końcowa 

1. MKS Gala Skarżysko— Kamienna
2. Akademia 33 Radom

3. UKS Esperanto Warszawa

4. MUKS Joker Kozienice
5. V Victoria Solec nad Wisłą
6. UKS Gepard Wierzbica 

Wszystkie przybyłe zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy i drobne upominki. 

Dziękujemy wszystkim przybyłym ekipom — trenerom, zawodniczkom, sędziom, pielęgniarce, kierowcom i oczywiście rodzicom za pomoc i wsparcie — pizza, kebaby i ciasta były jak podkreślali uczestnicy, wyborne. 

Już dziś zapraszamy za rok na kolejną szóstą edycję Memoriału.