Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Radomiu włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej Razem na Święta.

Pomimo nauki zdalnej w akcję zaangażowało się bardzo wiele osób: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji, uczniowie oraz ich rodzice. Podjęliśmy wiele działań związanych z przedświątecznym wolontariatem.

W ramach akcji Razem na Święta nasza placówka podjęła następujące działania:

Już po raz siódmy społeczność naszej szkoły włączyła się w przygotowanie paczki dla wybranej rodziny włączając się w ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka.

Kolejnym przedsięwzięciem była Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera - przyniesione artykuły spożywcze i chemiczne zostały przekazane organizatorom akcji, którzy wspomagają kombatantów okręgu radomskiego przygotowując dla nich specjalne paczki a pani Urszula Banatowska osobiście dostarczyła paczkę do ponad dziewięćdziesięcioletniej pani Jadwigi.

Uczniowie naszej szkoły wykonali dla kombatantów kartki bożonarodzeniowe.

W ramach świątecznej pomocy przygotowaliśmy PACZKĘ DOBREGO SERCA przekazując rodzinie artykuły spożywcze i chemiczne oraz drobne upominki dla dzieci.

W szkole zorganizowano zbiórkę karmy i innych produktów na rzecz schroniska dla zwierząt w Radomiu.