Prawo do wyrażania własnych poglądów

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom Konwencji o prawach dziecka.

UNICEF jest wiodącą organizacją humanitarną i rozwojową działającą na rzecz dzieci, obecną w ponad 190 krajach.

Prowadzi działania zarówno w małych wioskach, jak i współpracuje z rządami państw na całym świecie.

Każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa, dlatego UNICEF 24 godziny na dobę monitoruje sytuację na świecie, działając natychmiast w przypadku kryzysów humanitarnych.

Organizacja śpieszy z pomocą ofiarom klęsk żywiołowych czy konfliktów zbrojnych i robi wszystko, żeby poprawić życie dzieci na całym świecie.

Stojąc na straży przestrzegania praw dziecka, UNICEF ratuje życie dzieci, chroni przed przemocą i zapewnia im edukację.

UNICEF został powołany do życia przez Organizację Narodów Zjednoczonych z inicjatywy Polaka, dr. Ludwika Rajchmana w 1946 roku. Jako organizacja, UNICEF został wyznaczony, aby chronić prawa dzieci, wspierać realizację ich podstawowych potrzeb oraz tworzyć warunki do pełnego rozwoju wszystkich dzieci.

Na pewno znacie Janusza Korczaka - autora książki 'Król Maciuś Pierwszy'

Zapoznajcie się z KONWENCJĄ O PRAWACH DZIECKA i przekonajcie się,