Pani Anna Franaszczyk objaśniająca wyświetlane obrazy dotyczące dziejów książki

Dnia 13 stycznia 2022r. uczniowie klasy IIIb i IIIc wraz z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy szkolnej obejrzeli prezentację pt. Dzieje książki.

Prezentację przygotowała Pani bibliotekarka Anna Franaszczyk, która w ciekawy i przystępny sposób przedstawiła historię pisma oraz książki począwszy od czasów prehistorycznych do współczesnych.

Objaśniła rodzaje pisma. Pokazała jak zmieniał się wygląd książki od kamiennych poprzez wyryte w glinie, wosku, zapisane na papirusie, pergaminie, potem papierowe oraz w wersji cyfrowej - e-book.

Zajęcia odbyły się w ramach programu innowacyjnego realizowanego przez świetlicę szkolną z klasami 3b i 3c we współpracy z biblioteką.

Pani Anna Franaszczyk objaśniająca wyświetlane obrazy dotyczące dziejów książki

Pani Anna Franaszczyk objaśniająca wyświetlane obrazy dotyczące dziejów książki słuchający jej uczniowie

Pani Anna Franaszczyk objaśniająca wyświetlane obrazy dotyczące dziejów książki i słuchający jej uczniowie

Uczniowie słuchający wykładu Pani Anny Franaszczyk oraz wychowawcy klas i świetliicy