8 listopada 2021 r. uczniowie klasy Ic wzięli aktywny udział w akcji edukacyjnej ŚNIADANIE DAJE MOC.

Były to bogate merytorycznie zajęcia w ramach edukacji prozdrowotnej.

Dzieci zapoznały się z cennymi informacjami w oparciu o 10 zasad zdrowego odżywiania i roli prawidłowego żywienia.

Dowiedziały się, jak ważne jest, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby, mięsa i pieczywo pełnoziarniste, a także pić wodę, zamiast szkodliwych napojów gazowanych.

Poznały także wartości odżywcze owoców i warzyw. W akcję zaangażowali się również rodzice uczniów, wyrażając aprobatę dla takich działań oraz zaopatrując dzieci w zdrowe artykuły spożywcze.

Uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w podjętej akcji, przygotowując wspólnie zdrowe, kolorowe kanapki oraz nakrywając do stołu.

Wspólne śniadanie zorganizowane w klasie Ic stworzyło okazję do rozmowy na temat znaczenia spożywania najważniejszego posiłku dnia, jakim jest śniadanie.

Dzieci wymieniały się uwagami na temat porannych posiłków, jak to wygląda w ich własnych domach.

Akcja przyniosła uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również dała szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania oraz roli śniadania w diecie człowieka.

W akcji wzięły tez udział klasy: 1a, 1b, 3b, 3a, 3c

3c