24 września 2021 r. odbyła się debata kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

W obecnym roku szkolnym 2021/2022 o tę funkcję zabiegało pięć osób: Gabrysia Bojarska z kl. 8a, Oliwia Latała z kl. 8a, Michał Kowalski z kl. 8a, Maciej Stępień z kl. 8d oraz Antoni Nowakowski z kl. 8d. Kandydaci zaprezentowali swoje programy wyborcze oraz odpowiadali na pytania przedstawicieli klas.

Debata zakończyła czas kampanii wyborczej. W dniach 25-28 września trwała cisza wyborcza, a wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego zostały zaplanowane na 29 września 2021 r.

Działania związane z wyborami na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego wpisują się w realizację innowacji PSP bliżej prawa.