15 czerwca, w Klubokawiarni "Arka" przy ulicy Chrobrego odbyła się XXII Radomska Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych".

Podczas gali ogłoszono laureatów konkursu w kategoriach "Duża Ósemka" - dla uczniów szkół średnich i "Mała Ósemka" - dla uczniów szkół podstawowych. Ze względu na pandemię koronawirusa w Gali uczestniczyli nominowani oraz ich opiekunowie. Całą uroczystość można było śledzić na fanpage?u na Facebooku stowarzyszenia.
Wolontariuszy, ich opiekunów oraz wszystkich przybyłych gości powitali: ks. Andrzej Tuszyński ? prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży ?Arka? oraz wiceprezes p. Ewa Kamińska
Serce i dobroć przede wszystkim
To mój ulubiony konkurs ? zauważył dyrektor Stowarzyszenia ks. Andrzej Tuszyński. ? Wielki szacun, mówiąc językiem młodzieżowym, należy się tym młodym ludziom, którzy zarażają dobrem, optymizmem, uśmiechem, pracą; którzy nie pytają, co będę za to miał, ile dostanę, tylko robią to z potrzeby serca. ?Serce? i ?dobroć? to dwa słowa - klucze, które pomagają zrozumieć ten konkurs ? powiedział ks. Tuszyński udzielając wywiadu dla Polskiego Radia ? Radio dla Ciebie.

Wiceprezydent miasta Radomia Jerzy Zawodnik wręczał dyplomy, gratulował i dziękował wolontariuszom za ich pracę na rzecz innych.
Z dumą informujemy, że ?Wspaniałą? w kategorii w kategorii ?Mała Ósemka? została uczennica kl. VIII d - wolontariuszka z naszej szkoły ? Aleksandra Woźniak.
Gratulujemy i życzymy Aleksandrze trwania w czynieniu dobra.