Temat lekcji plastyki w klasie V: Teatr i scenografia. Uczniowie mieli dużo do powiedzenia i ... na temat, co bardzo mnie ucieszyło.

W naszej szkole od lat działa przecież Szkolne Koło Teatralne 33 bliżej sceny, którego opiekunką jest wychowawczyni klasy 5a. Dzieci chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach, ale również zapamiętały omawiane rodzaje sztuk teatralnych, poszczególne zadania każdego z zespołu przygotowującego spektakl, zwrócili uwagę na ważną rolę dźwięku i scenografii podczas przedstawienia.

Każdy z nas pamięta zabawę w teatrzyk, która z jednej strony sprawiała frajdę i uczyła, z drugiej zaś wywoływała emocje i pobudzała wyobraźnię. Uczniowie mieli za zdanie wykonać kukiełkę na drewnianych łyżkach lub mogli zaprojektować inną, wg swojego pomysłu.

Wszystkie prace były cudne, dzięki inwencji twórczej, pomysłowości, estetyce wykonania, różnorodności użytych technik plastycznych. Przesyłając zdjęcia prac uczniowie z dużym zadowoleniem pisali o radości tworzenia kukiełek, a przecież to jest najważniejsze.

Iwona Bednik-Szymańska

Prace uczniów poniżej oraz w galerii.