Zwierzęta domowe, gospodarz, buda pieska, na zielonym tle

Tam gdzie szumią lasy, gdzie spokojnie płynie woda,

przy niewielkiej starej chatce znajdowała się zagroda...

Olga Adamowicz, Zwierzęta na wsi

Dzieci uczęszczające do świetlicy wraz z jej wychowawcami przygotowały przestrzenną makietę przedstawiającą zwierzęta hodowlane oraz pola uprawne.

Celem zajęć było rozwijanie zmysłu plastycznego i przestrzennego, zdolności manualnych, kreatywności dzieci.

Na początku uczniowie przyozdobili plastikowe kubeczki, pojemniki papierem kolorowym.

Następnie posiali w nich nasiona warzyw, zbóż, kwiatów i zasadzili warzywa cebulowe. Później ulepili z plasteliny, wycieli z papieru zwierzęta zamieszkujące w gospodarstwie wiejskim, w wodzie, na łące).

Makietę uzupełnili także o zwierzaki ? zabawki.

Z dowolnych materiałów (np.: kubeczków papierowych, butelek i rurek plastikowych, papieru kolorowego, sznurka, klocków ) wykonali budynki gospodarskie.

Zaś na samym końcu umieścili wykonane elementy na styropianie wyścielanym bibułą.

Dzieci bardzo zaangażowały się w wykonanie makiety. Zajęcia sprawiły im wiele radości i satysfakcji.

Makieta gospodarstwa wiejskiego