Tam gdzie szumią lasy, gdzie spokojnie płynie woda,
przy niewielkiej starej chatce znajdowała się zagroda...

Olga Adamowicz, Zwierzęta na wsi

Dzieci uczęszczające do świetlicy wraz z jej wychowawcami przygotowały przestrzenną makietę przedstawiającą zwierzęta hodowlane oraz pola uprawne. Celem zajęć było rozwijanie zmysłu plastycznego i przestrzennego, zdolności manualnych, kreatywności dzieci.

Na początku uczniowie przyozdobili plastikowe kubeczki, pojemniki papierem kolorowym.

Następnie posiali w nich nasiona warzyw, zbóż, kwiatów i zasadzili warzywa cebulowe. Później ulepili z plasteliny, wycieli z papieru zwierzęta zamieszkujące w gospodarstwie wiejskim, w wodzie, na łące). Makietę uzupełnili także o zwierzaki – zabawki. Z dowolnych materiałów (np.: kubeczków papierowych, butelek i rurek plastikowych, papieru kolorowego, sznurka, klocków ) wykonali budynki gospodarskie. Zaś na samym końcu umieścili wykonane elementy na styropianie wyścielanym bibułą.

Dzieci bardzo zaangażowały się w wykonanie makiety. Zajęcia sprawiły im wiele radości i satysfakcji.

Wychowawcy świetlicy