2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz schematami zachowań.

W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin.

Jedną z nich jest ?Polska na Niebiesko? ? coroczna kampania społeczna o zasięgu ogólnopolskim organizowana przez Fundację JiM.

Nasza szkoła od wielu lat dołącza się do obchodów. W tym roku, ze względu na pandemię, akcja została zorganizowana w formie zdalnej.

Uczniowie zostali zaproszeni do stworzenia Wirtualnego Łańcucha dla Autyzmu.

Dzieci ubrane w kolor niebieski w postawie, jakby chciały dołączyć do łańcucha robiły sobie zdjęcia, okazując w ten sposób wsparcie i solidaryzując się z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

W oddziale przedszkolnym dzieci miały możliwość wysłuchania opowiadania ? Hubek kubek? - historii chłopca z Zespołem Aspergera.

Do wspólnego czytania zachęcano rodziców uczniów klas 1-3, którzy otrzymali link dostępu do w/w opowiadania.

Dostarczone zdjęcia prezentujemy na stronie szkoły i szkolnym facebooku.

Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy włączyli się w akcję, rodzicom za pomoc, uczniom za fantastyczną fotorelację.

Zdjęcia w galerii